Jaki multimetr cyfrowy wybrać?

multimetr cyfrowy

Na rynku dostępny jest szeroki wybór profesjonalnego sprzętu. Często pada więc pytanie „multimetr – jaki wybrać?”, na które nie tak łatwo znaleźć jednoznaczną odpowiedź. Ostateczna decyzja powinna być uzależniona przede wszystkim od konkretnych potrzeb, które multimetr ma spełniać, jego docelowego przeznaczenia oraz naszych możliwości finansowych. Warto też zadać sobie kilka dodatkowych pytań, które pozwolą dokładnie określić zakres funkcji, które będą niezbędne w trakcie pracy. Wiodący producenci oferują aparaturę pomiarową o różnej specyfikacji, dla osób o różnych poziomach zaawansowania. Przyjrzyjmy się jakie funkcje może posiadać znany multimetr Keysight i czy warto w niego inwestować?

Multimetr Keysight – na co zwrócić uwagę?

Jednym z najważniejszych aspektów istotnych przy wyborze sprzętu są wielkości mierzone. W zależności od modelu, znajdziemy multimetr Keysight, który oferuje różne pomiary np. napięcia stałego, napięcia przemiennego, natężenia prądu stałego, oporu elektrycznego, częstotliwości prądu przemiennego, temperatury czy pojemności kondensatora. Co więcej multimetr powinien zapewniać lepszą dokładność, prędkość pomiaru i przepustowość. Również łączność LAN, USB oraz szerokie funkcje pomiarowe w tym pojemności i temperatury. Inne ważne funkcje to rejestrator danych z pamięcią nieulotną. Pomiar współczynnika harmonicznych, które pozwalają na szybką identyfikację ich obecności w sygnałach, tryb Smart pomagający wyeliminować fałszywe odczyty spowodowane napięciami błądzącymi czy możliwość bezdotykowego wykrywania napięcia oraz pomiar różnicy temperatur.

Dodatkowe funkcje – multimetr cyfrowy Keysight

Przy wyborze multimetru Keysight warto dowiedzieć się, czy producent oferuje także dodatkowe funkcje. Mogą one nie tylko wpływać na dokładność wykonywanych pomiarów ale również na wygodę użytkowania. Przykładem może być wbudowana latarka LED do pracy w trudniejszych warunkach, alarm dźwiękowy oraz wizualny, które polepszają wskazanie ciągłości, bezdotykowe wykrywanie napięcia, które zwiększa bezpieczeństwo podczas pomiarów w środowisku stwarzającym niebezpieczeństwo. Każdy multimetr cyfrowy Keysight jest gwarancją wykonania szybkich i bardzo dokładnych pomiarów. Dzięki szerokiemu wachlarzowi dostępnych funkcji, dużej wytrzymałości oraz solidnym wykonaniu mamy pewność, że wykonywane pomiary spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa. A wybrany sprzęt spełnił nasze oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *